O nas

Stadnina Koni Dworna położona jest w miejscowości Rogoźnik, na Podhalu. Ta malownicza wieś posiada wiele walorów turystycznych: dwa unikalne rezerwaty przyrody, piękne lasy, rzekę oraz urzekający widok na Tatry. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek, przejażdżki konne, spacery, grzybobrania oraz wycieczki rowerowe. Warto wspomnieć, że przez Rogoźnik przebiega Rowerowy Szlak Wokół Tatr, którego sceneria uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w kraju. W okresie zimowym można skorzystać z kuligów, ski-skiringów, stoków narciarskich i tras biegowych. W niedalekiej odległości od Rogoźnika znajdują się również termy w Szaflarach, Chochołowie, Białce i Bukowinie. 

    

 

Nasza Stadnina została oficjalnie otwarta 23 października 2004r., chociaż pierwsze konie pojawiły się już w 2003r. Były nimi Dama i Despotka. Właścicielem stadniny jest Jan Bobek.

Prowadzimy zajęcia jeździeckie zarówno dla osób zaawansowanych, jak i tych którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w przygodzie z końmi. W stadzie posiadamy różnorakie konie, głównie małopolskie, sp, śląskie i huculskie. Nasze konie przeznaczone są do rekreacji, sportu i zaprzęgów. Każdy znajdzie odpowiedniego dla siebie końskiego kompana. Przygotowujemy jeźdźców do odznak PZJ i zawodów jeździeckich. Istnieje możliwość startów na koniach Stadniny. Odwiedzając nas możecie liczyć na miłą i fachową pomoc instruktorów, dzięki którym wzbogacicie swoje umiejętności jeździeckie o nowe elementy tej pięknej dyscypliny sportu.

Zajmujemy się również hodowlą koni rasy małopolskiej i śląskiej. Konie hodowli Pana Jana Bobka można zobaczyć m.in. na czempionatach hodowlanych, gdzie zdobywają najwyższe lokaty. Z powodzeniem startują one także na zawodach, głównie w skokach, WKKW i zaprzęgach.
 

 

 

 

 

Co roku organizujemy Gminne Zawody Jeździeckie. Pierwsze odbyły się 17 września 2007r. i od samego początku cieszyły się dużą popularnością. Początkowo były to zawody w skokach przez przeszkody, później dodane zostały również konkursy ujeżdżeniowe. Z naszymi podopiecznymi bierzemy udział także w towarzyskich zawodach organizowanych przez sąsiednie stadniny. Staramy się dać możliwość startu jak największej liczbie osób reprezentujących naszą stadninę. Okazjonalnie organizujemy również zawody wewnętrzne, które mają za zadanie przygotować uczestników do startów w zawodach poza stadniną.

 

 

 

 

Od 15 marca 2019 roku Stadnina Koni Dworna jest członkiem polsko-słowackiego Ekomuzeum Dziedziny Dunajca”. Ekomuzeum to sieć trwałej, oddolnej współpracy mieszkańców i partnerów z obszaru transgranicznego Polski i Słowacji prezentujących w innowacyjny, angażujący i atrakcyjny sposób lokalne dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Oferuje bogatą ofertę edukacyjną i turystyczną, która pozwala na ożywienie dziedzictwa i jego promocję wśród mieszkańców oraz turystów. Ekomuzeum powstało jako pragnienie długoterminowej polsko-słowackiej współpracy, w celu wspierania kierunku rozwoju turystyki na terenie Pienin, Podhala i Spisza.

 

 

       

 

W latach 2012 - 2015 przy Stadninie Koni *Dworna* działał Klub Sportowy. Młodzi jeźdźcy doskonalili swoje umiejętności pod kierunkiem instruktora i trenera jazdy konnej. Efekty swojej pracy prezentowali podczas konkursów w skokach przez przeszkody oraz ujeżdżenia. Członkami KS Dworna byli jeźdźcy, odnoszący wiele sukcesów m.in. halowa mistrzyni Polski w ujeżdżeniu Patrycja Paluch.

 

Serdecznie zapraszamy do oglądania naszej strony oraz profilu na facebooku, a przede wszystkim do odwiedzania naszej stadniny!

Przeglądając naszą stronę możecie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, które mogą okazać się przydatne podczas przebywania z końmi.