Aktualności            Oferta                Obozy               Zawody            KS Dworna            O Nas                 Cennik                Galeria                Dojazd              Kontakt


               Nauka jazdy            Hipoterapia            Sprzedaż koni            Pensjonat            Imprezy integracyjne            Noclegi

RAJD KONNY PO GÓRACH

TERMINY:
- Rajdy w weekendy
- Rajd w tygodniu (dla grup minimum 5 osobowych)
- W okresie wakacyjnym (nie ustalamy jednak konkretnych terminów. Mogą to być rajdy weekendowe, a także dłuższe. Termin rajdu i ilość chętnych osób należy zgłosić min. 3 tygodnie przed wyjazdem)

CENA:
RAJD 1-DNIOWY cena rajdu 130 zł, bez wyżywienia
RAJD DWUDNIOWY cena 260zł + wyżywienie+ nocleg
RAJD TRZYDNIOWY cena 400 zł + wyżywienie + nocleg
Koszt wyżywienia i noclegu zależy od uczestników i miejsca gdzie się udajemy i jaką opcję wspólnie ustalimy (maksymalnie tniemy koszty czy śpimy w pensjonacie)
Cena rajdu obejmuje:
- konia z rzędem
- nocleg (w przypadku rajdów dłuższych niż jednodniowy)
- śniadanie i obiadokolacja (w przypadku rajdów dłuższych niż jednodniowy)

Cena rajdu nie obejmuje:
- kosztu biletów atrakcji turystycznych w czasie rajdu
- ubezpieczenia NNW
- śniadania w dzień rozpoczęcia rajdu i obiadokolacji po zakończeniu dnia ostatniego

Koszty dodatkowe rajdu:
- zniszczenia sprzętu wynikające z nieuwagi lub nieposłuszeństwa użytkownika jak np.: zerwane wodze, ogłowie lub zniszczone siodło.Należy zabrać ze sobą :
# nakrycie głowy - kapelusz, kask (niepełnoletni uczestnicy), rękawiczki
# kurtka przeciwdeszczowa
# aparat fotograficzny :)
# suchy prowiant
# odzież i buty na zmianę (przy rajdach kilkudniowych)
# śpiwór (na rajdy kilkudniowe)
# warto zabrać coś na komary (przed i po ugryzieniu), bandaż elastyczny i kawałek plastra

Rajd rozpoczynamy odprawą - przydzielenie koni, czyszczenie i siodłanie, przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas rajdu, przytroczenie ekwipunku do siodeł, ustalenie kolejności poruszania się koni w zastępie, krótka informacja o planowanej trasie rajdu. Wyruszamy nawet, jeśli pada deszcz !FORMALNOŚCI:
- Obowiązuje wpłata zaliczki za rajd w wysokości 130 zł w celu rezerwacji miejsca. Rezerwacje i wpłaty prosimy dokonywać najpóźniej 7 dni przed rajdem! Pamiętajmy ze ilość miejsc jest ograniczona. Zaliczki prosimy wpłacać na konto (po uprzednim kontakcie mailowym lub telefonicznym). (Zaliczka przepada w razie rezygnacji - zwracana jest jeśli rajd zostanie odwołany z przyczyn organizatora).
- W celu zapisania się na rajd należy wypełnić deklarację uczestnictwa i oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w rajdzie przesłać ją na wskazany adres mail
- Uczestnikami rajdu mogą być również dzieci - wymagane ubezpieczenie (we własnym zakresie) oraz pisemna zgoda rodziców.

Oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w rajdzie dla dziecka
Oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w rajdzie dla dorosłych


UMIEJĘTNOŚCI JEŹDŹCA Każdy z uczestników rajdu powinien posiadać umiejętności jazdy stępem, kłusem i galopem oraz podstawowej obsługi konia (czyszczenie, siodłanie). Większą część trasy pokonuje się stępem. Dziennie jedziemy 6-8 godzin, co oznacza około 4-6 godzin w siodle, pozostały czas jest przeznaczony na popasy. Na pewnych odcinkach trasy trzeba prowadzić konia w ręku. Podczas rajdu dłuższego niż jednodniowy bagaże uczestników są codziennie przewożone przez samochód - nie trzeba ograniczać ilości zabieranych rzeczy (ale umiar jest wskazany) Podczas rajdu pokonujemy wiele naturalnych przeszkód takich jak strome zjazdy i podjazdy, liczne przejazdy przez potoki i rzeki, podmokłe tereny, a także przeprawy przez zwalone drzewa. Żeby wziąć udział w rajdzie, musisz być prawdziwym jeźdźcem - nie wystarczy godzina jazdy od czasu do czasu. Pamiętaj, że najważniejszy jest koń - przez cały czas trwania rajdu jesteś za niego odpowiedzialny.AKTUALNE INFORMACJE ORAZ TERMINY ORGANIZOWANYCH RAJDÓW ZNAJDUJĄ SIĘ NA NASZYM FACEBOOKU.

Rajd na Bachledówkę

Kliknij tutaj aby obejrzeć fotorelację z RAJDU NA BACHLEDÓWKĘ