Aktualności            Oferta                Obozy               Zawody            KS Dworna            O Nas                 Cennik                Galeria                Dojazd              Kontakt

                  SK Dworna       Nasze konie       Były z nami       Okolica       Nasz profil na FACEBOOKU

Stadnina Koni *Dworna*

        Stajnia położona jest w malowniczej miejscowości na Podhalu. Rogoźnik bo o nim mowa posiada wiele walorów turystycznych: dwa unikalne rezerwaty przyrody, piękne lasy, rzekę oraz urzekający widok na Tatry. Jest to wyśmienite miejsce na wypoczynek, przejażdżki konne, spacery, grzybobrania oraz wycieczki rowerowe.

        Nasza stadnina została oficjalnie otwarta 23 października 2004r, chociaż pierwsze konie pojawiły się już w 2003r. i była to Dama i Despotka. Właścicielem stadniny jest Jan Bobek.

       Prowadzimy zajęcia jeździeckie zarówno dla osób zaawansowany, jak i tych którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w przygodzie z końmi. W naszym stadzie są konie przeznaczone do rekreacji, inne do sportu, jest też sporo młodzieży. Konie w naszej stadninie doskonale nadają się do pracy z dziećmi, sprostają także wymaganiom początkującym jak i zaawansowanym jeźdźcom. U nas możecie liczyć na miłą i fachową pomoc instruktorów dzięki którym wzbogacicie swoje umiejętności jeździeckie o nowe elementy tej jakże pięknej dyscypliny sportu.

       Zajmujemy się również hodowlą koni rasy małopolskiej, i śląskiej. Potomstwo naszych klaczy można zobaczyć na czempionatach hodowlanych, gdzie zdobywają wysokie lokaty.

       Istotną dziedziną działalności Stadniny Koni *Dworna* jest hipoterapia - metoda rehabilitacji wykorzystująca konie i jazdę konną. Hipoterapia może przynosić korzyści we wszystkich obszarach funkcjonowania człowieka: fizycznym, motywacyjnym, emocjonalnym, poznawczym oraz społecznym. Każda osoba niepełnosprawna, cierpiąca na jakąkolwiek chorobę czy zaburzenie może wynieść specyficzne dla siebie korzyści z zajęć hipoterapeutycznych.

       Ponadto co roku organizowane są Gminne Zawody Jeździeckie połączone z miejscowymmi dożynkami. Pierwsze zawody odbyły się 17 września 2007r. i od samego początku cieszyły się dużą popularnością. Poczatkowo były to zawody w skokach przez przeszkody. W 2010r. po raz pierwszy odbyły się towarzyskie zawody z cyklu PUCHAR GÓR, którego jednym z realizatorów jest Stadnina Koni *DWORNA*. Celem tych zawodów jest popularyzacja i rozwój jeździectwa oraz działalność na rzecz integracji społeczeństwa lokalnego wokół idei sportu.

   

       Od stycznia 2012r. przy Stadninie Koni *Dworna* istnieje Klub Sportowy Dworna. Młodzi jeźdźcy mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod kierunkiem instruktora i trenera jazdy konnej. Nagrodą za ich ciężką pracę jest udział w zawodach sportowych: konkursach w skokach przez przeszkody oraz ujeżdzeniu. Członkami KS Dworna są jeźdzcy którzy odnaszą wiele sukcesów m. in. halowa mistrzyni Polski w ujeżdżeniu Patrycja Paluch.

        Serdecznie zapraszamy do oglądania naszej strony oraz naszego profilu na facebooku, a przede wszystkim do odwiedzania naszej stadniny. Przeglądając naszą stronę możecie się dowiedzieć wielu ciekawych informacji niezbędnych podczas przebywania z końmi.